ΜΑΡΠΗΣΣΑ | Νίκες του Μαρπησσαϊκού σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ

thumbs-up-smiley_17-1218174614

Οι μικροί της Μάρπησσας νίκησαν το Νηρέα

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ σημείωσαν την Κυριακή 6|10 οι «μπέμπηδες» του Μαρπησσαϊκού  με 7-1 επί του Νηρέα για το πρωτάθλημα παίδων του 2 ομίλου. Αν και ξεκίνησαν με 10 παίκτες από το πρώτο ημίχρονο και με κόντρα αέρα έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο και κατάφεραν να προηγηθούν με 1-0 στο 15’, με το Τζανακόπουλο Μιχ., στο 17’, ο Τζανακόπουλος  Κων.  έκανε το 2-0, στο 24’, μείωσε  ο Νηρέας με τον Χριστόφορο Παν. σε 2-1  και με το δεύτερο γκολ του Τζανακόπουλου Κων. στο 29’, το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 3-1.
Το δεύτερο ημίχρονο …

… συνεχίστηκε παίζοντας απλό και όμορφο ποδόσφαιρο, κατοχή , συνεχή κίνηση, δημιούργησε καλές ευκαιρίες και πέτυχε 4 γκολ με τον Αποστολόπουλο στο 43’, το Ραγκούση  στο 49’, το Δρόσο στο 57’, και το σκορ έκλεισε με το Ραγκούση στο 65’, με το άνετο και επιβλητικό σκορ 7-1 χωρίς να κινδυνέψει καθόλου. Πολύ καλή απόδοση είχαν όλα τα παιδιά της ομάδος  μηδενός εξαιρουμένου, έτρεξαν, αγωνίστηκαν με πάθος και δίδαξαν και ήθος.
ΑΜΕΣ ΜΑΡΠΗΣΣΑΙΚΟΣ (Κληρονόμος): Τζανακόπουλος  Χρ., Τζανακόπουλος  Μιχ., Τζανακόπουλος  Κων., Φωκιανός, Φραντζής , Αποστολόπουλος , Δρόσος, Αλιπράντης, Μετζιδάκης, Ραγκούσης.

Νίκη και τα κορίτσια

Μεγάλη νίκη πέτυχαν οι κορασίδες του Μαρπησσαικού την Κυριακή 6|10 επί του Πανναξιακού με σκορ 36 – 24 για το πρωτάθλημα μπάσκετ της ΕΣΚ Κυκλάδων.
ΑΜΕΣ ΜΑΡΠΗΣΣΑΙΚΟΣ(Μουρογιάννης): Τσιγώνια Δ., Τσιγώνια Χ., Καλακώνα Β., Φραντζή 2, Καπούτσου 9, Καλακώνα Μ. 16, Τσιγώνια Μ. 1, Λαουράκη 8.
Δεκάλεπτα: 02-08/06-09/08-10/08-09.