Διακρίσεις των ιστιοπλόων Πάρου στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα

 

Ιστιοπλοϊα-300x225

Τις τρεις πρώτες θέσεις στην γενική κατάταξη και τις πρώτες θέσεις σε τρεις κατηγορίες κατέκτησαν οι αθλητές του ΝΟΠ στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα Νήσων Αιγαίου και Κρήτης στην Σύρο από 22 έως 24 Μαρτίου που έγινε με 89 συμμετοχές από 14 ομίλους του Αιγαίου.

Αναλυτικότερα …
diafimisi_entipa_mikro_teliko…η Γκόκα Αικατερίνη κατέκτησε την 1η θέση στην γενική και την 1η στην κατηγορία κοριτσιών Optimist, η Μαλατέστα Πωλίνα την 2η θέση στην γενική και την 2η στην κατηγορία κοριτσιών Optimist και ο Μπρούσης Βίκτωρ την 3η θέση στην γενική και την 1η θέση στην κατηγορία αγοριών και 11χρονων.

Με τις διακρίσεις αυτές στις αποσκευές τους,  οι αθλητές μας θα πάνε στην Κατερίνη στις 07-11 Μαΐου όπου θα  αγωνιστούν για την μεγάλη δοκιμασία της πρόκρισης στην Εθνική ομάδα και το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα. Τα αποτελέσματα στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα Νήσων Αιγαίου και Κρήτης ανά κατηγορίες έχουν ως εξής:

3ΚΟΡΙΤΣΙΑ OPTIMIST:

  1. ΓΚΟΚΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ – Ν.Ο.ΠΑΡΟΥ
  2. ΜΑΛΑΤΕΣΤΑ ΠΩΛΙΝΑ –  Ν.Ο.ΠΑΡΟΥ
  3. ΓΕΩΡΓΟΥΛΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ – Ν.Ο. ΧΙΟΥ

ΑΓΟΡΙΑ OPTIMIST:

  1. ΜΠΡΟΥΣΗΣ ΒΙΚΤΩΡ – Ν.Ο.ΠΑΡΟΥ
  2. ΦΑΡΟΥΠΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ – Ν.Ο.ΑΝΤΙΠΑΡΟΥ
  3. ΒΟΛΙΚΑΣ ΛΑΜΠΡΟΣ – Ν.Ο.ΧΙΟΥ

2 11ΧΡΟΝΑ ΑΓΟΡΙΑ ΟPTIMIST :

  1. ΜΠΡΟΥΣΗΣ ΒΙΚΤΩΡ – Ν.Ο.ΠΑΡΟΥ
  2. ΒΟΛΙΚΑΣ ΛΑΜΠΡΟΣ – Ν.Ο.ΧΙΟΥ
  3. ΚΟΖΩΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – Ι.Ο.ΧΑΝΙΩΝ

11ΧΡΟΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ OPTIMIST:

  1. ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΘΑΛΕΙΑ – Ι.Ο.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
  2. ΒΑΓΙΟΥ ΖΩΗ – Ι.Ο.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
  3. ΡΟΥΣΣΟΥ ΜΑΡΙΑ  Ν.Ο.ΣΥΡΟΥ

ΜΙΚΡΟΤΕΡΟΣ ΑΘΛΗΤΗΣ:

ΠΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ – Ν.Ο.ΣΥΡΟΥ
02/06/2005

ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΑΘΛΗΤΡΙΑ:

ΔΑΦΕΡΕΡΑ ΘΕΩΦΑΝΙΑ – Ν.Ο.ΠΑΡΟΥ
25/12/2004

Οι αθλητές του ΝΟΠ στην γενική κατάταξη στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα Νήσων Αιγαίου και Κρήτης έχουν ως εξής :

  •  1η θέση: Γκόκα Κατερίνα
  • 2η θέση: Μαλατέστα Πωλίνα
  • 3η θέση: Μπρούσης Βίκτωρ
  • 6η θέση: Σκιαδά Αικατερίνη
  • 16η θέση: Μπομποτάς Χρήστος
  • 20η θέση: Μυτιλιναίος Ανδρέας
  • 28η θέση: Λεφάκης Γιώργος
  • 43η θέση: Μπομποτάς Νικόλαος (1η συμμετοχή)
  • 60η θέση: Παναγιωτίδης Κωνσταντίνος
  • 78η θέση: Κουτσαυτική Ευαγγελία (1η συμμετοχή)
  • 80η θέση: Νιφλή Βασιλική (1η συμμετοχή)
  • 86 η θέση: Δαφερέρα Θεοφανία (1η συμμετοχή)
  • 87η θέση: Ματσαννοβα Τουμαρίς (1η συμμετοχή)
  • 88η θέση: Καρασαντές Κωνσταντίνος (1η συμμετοχή)